KAĞITHANE PERGOLA SİSTEMLERİ

KAĞITHANE PERGOLA SİSTEMLERİ

          KAĞITHANE PERGOLA

                                 7/24 HİZMET VERMEKTEYİZ

     0216 606 29 17 – 0537 260 31 31 – 0553 487 15 01 – 0534 729 57 82

 

Pergola, bahçelerde, avlularda ve teraslarda kullanılan açık hava yapılar olarak bilinmektedir. Destek direkleri ve üst kısımda yer alan çatılar ile oluşur. Açık havada oturma alanları yaratmak için kullanılır ve aynı zamanda bitki örtüsü olarak da kullanılabilir.

Pergolaların kökeni, Orta Doğu'da bulunur. Antik Mısır ve Roma'da da kullanılan pergolalar, o dönemde şehir yaşamında bir kaçış noktası olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise bahçe ve teras dekorasyonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

En önemli özelliklerinden biri açık havada oturma alanları yaratmasıdır. Yanı sıra güneş ışınlarını engelleyerek serin bir ortam oluşturmaya elverişlidir. Yaz aylarında bahçelerde ve teraslarda oturmak için idealdirler. Ek olarak, bitki örtüsü olarak da kullanılabilir. Yapılarına asılan sarmaşık bitkileriyle kaplanarak, doğal bir gölge ortamı oluştururlar.

Yapımında, ahşap, metal ve PVC malzemeler kullanılabilir. Ahşap pergolalar, doğal bir görünüm sunar ve bahçenize şık bir dokunuş katar. Metal pergolalar ise daha modern bir görünüme sahiptir ve dayanıklıdırlar. PVC pergolalar ise, hafif olmaları ve kolay temizlenebilmeleri nedeniyle tercih edilebilir.

Bakımı, malzemelerine göre değişiklik gösterir. Ahşap pergolaların bakımı, düzenli olarak boyanması ve verniklenmesi gerektirir. Metal pergolaların bakımı ise, paslanmayı önlemek için yılda bir kez yağlanması gereklidir. PVC pergolaların ise, temizliği kolay olması nedeniyle bakımı daha az zaman alır.

Pergola, bahçe ve teraslarda estetik bir görünüm sunar ve açık havada oturma alanları yaratır. Bitki örtüsü olarak da kullanılabilirler. Malzemelerine göre farklı özellikler gösteren pergolalar, her zevke uygun olarak tasarlanabilir ve bahçenize şık bir dokunuş katabilir.

Kullanım alanları sadece bahçe ve teraslarla sınırlı değildir. Restoranların açık hava alanlarında da pergolalar, müşteriler için rahat bir oturma alanı oluşturmak için kullanılır. Otellerin havuz başı alanlarında da pergolalar, güneş ışınlarından korunmak için tercih edilir. Sadece yaz aylarında sınırlı değildir. Bahar ve sonbahar aylarında da pergolalar, keyifli bir ortam oluşturmak için kullanılabilir. Özellikle bahar aylarında, sıcaklıkların artmasıyla birlikte bahçelerde daha fazla zaman geçirilir ve pergolaların sunduğu gölgeli alanlar, bu mevsimde de oldukça işlevsel hale gelir.Hizmetler
İletişim Bilgileri
Çalışma Saatleri

Pzt. Cmt. 09:00 - 18:00

Çalışma Saatleri

Ataşehir Ferhat Paşa, 14. Sk. No:62, 34779 Ataşehir/İstanbul